8 trikov, ako si vždy vybrať zrelý a sladký melón, mne sa zatiaľ tieto rady vždy osvedčili

1102 Views 0 Comment
2 (18)

Leto je za rohom, čo znamená, že čakáme na množstvo chutných plodov , z ktorých snívame po celý rok. V mnohých šťastných letných dňoch je spojených s melónom  A to nie je absolútne nič prekvapivé.

Melón – šťavnaté a sladké bobule, ktoré v letnom období možno kúpiť v akomkoľvek trhu alebo supermarkete. Ale že žije až do svojho chuťového očakávania, je potrebné vedieť, ako vybrať ten správny. Chceme sa s vami podeliť o základné triky, ktoré by ste mali zvážiť, či chcete kúpiť naozaj lahodný melón.

8 tipov, ako si vybrať melón

  1. Hmotnosť a rozmery

Veľká chyba sa predpokladať, že čím viac melón, takže je sladší. Ukazuje sa, že je potrebné zvoliť strednej veľkosti melóna. Ideálna váha pre tohto ovocia – 5-7 kg.

  1. Už nedozrieva

Narozdiel od jablká, avokádo a banány, melóny nezrejú. Rozlišovať zrelé plody od nezrelých, treba dávať pozor na chvost. Ten by mal byť suchý a nažltnutý. Ak je predná strane melóna so zeleným chvostom, potom to nie je zrelý.

  1. Chlapec alebo dievča
  2. 5 (7)

Môže sa to zdať zábavné, ale melóny sa líšia podľa pohlavia. Rozlíšiť “chlapcov” od “dievčat” sú veľmi jednoduché. “Chlapci” sú všeobecne väčšie, sú mierne natiahnuté na zvislej osi. “Holky” sploštené, kosti u nich o niečo menšia ako “chlapci”. Predpokladá sa, že žena melón je oveľa sladší ako u mužov.

  1. Vône

Aj v prípade, ňuchanie melónu vyzerá trochu divne. Ak máte pocit, sladký nádych, potom si môžete kúpiť melón. Ak však zistíte, že to dáva kyslú chuť, to je najlepšie nechať melón na pulte, aby nedošlo k otráveniu.

 Škvrny

Škvrny na melónoch sa objavia, pretože plody sú v kontakte so zemou. Na zrelý melón mieste by mal byť intenzívne žltej farby, môže byť ešte temnejší. Nenakupujte melón, v prípade, že škvrna je na jednej strane biela, takže bobule ešte nie sú zrelé.

  1. Skladovateľnosť

Bohužiaľ, na pultoch vzácne nájsť melón s označením ukončenia trvanlivosti. Melón je považovaný za čerstvý po dobu 3-4 týždňov po tom, čo bol odtrhnutý zo záhrady.

  1. Zvuk

Zrelý melón pri poklepe vypracuje dutý zvuk. Tiež sa snaží vytlačiť melón na hornej a dolnej časti, ak je to trochu prasknutý, tak zrelý.

  1. Obsah dusičnanov

Obsah chemických látok môže byť kontrolovaný len rezaním bobule. Ak zistíte, biele alebo žlté pruhy, potom je sadzba pesticídov a dusičnanov prekročená.

Pri výbere melón kupujte len tú najlepšiu kvalitu a sladký bude keď budete používať tieto tipy. Zdieľajte tento článok s priateľmi!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU