Tieto druhy kvetov, by nemali chýbať v žiadnej kuchyni, je to najvhodnejšie miesto pre exotickú záhradu

771 Views 0 Comment
thumb4

Nič nie je viac osviežujúci interiér (doslova v každom slova zmysle) ako izbové rastliny ! Umiestnené v kvetináčoch a vázach, ktoré naplnia miestnosť s jednoducho a efektívne čistenie vzduchu.

Avšak, kuchyňa – to najvhodnejšie miesto pre chov exotickej záhrady. Vzhľadom k častým zmenám teploty, vlhkosti, množstva mastných pár a prievanu sa môžete normálne cítiť v miestnosti.

Vybrali sme najvhodnejšie izbové rastliny do kuchyne , užitočné, krásne a bezpečné. Existuje veľa z čoho vyberať, takže môžete vždy ozdobiť svoj pracovný priestor zeleňou!

Ktoré rastliny môžu byť umiestnené v kuchyni

 1. Chlorophytum
  Dali sme Chlorophytum na prvé miesto, pretože jeho neokázalosť a veľmoc čistiť a zvlhčovať vzduch. Všetci majitelia plynových sporákov by ich mali mať! Na kuchynskej skrinke, v závesnom kvetináči alebo len na parapete –  táto rastlina vyzerá a cíti sa skvele.
 2. Aglaonema
  Ako Chlorophytum dokonale vyčistí vzduch od škodliviny. Rastie pomaly, takže časté presádzanie je vylúčené. Široké listy sa pohodlné zotrierajú od nečistoty.
 3. Šplhavnice (šplhavnice)
  evergreen viniča, ktoré možno pestovať takmer kdekoľvek, tiež sa odkazuje na kategóriu rastlín, ktoré čistia vzduch, a preto je vhodná do kuchyne. Organicky vyzerá v kuchyni v štýle Provence.
 4. Geranium
  nenáročný, užitočný a krásne kvitnúca rastliny. Pri správnej starostlivosti, kvitne takmer po celý rok. Vyzerá to skvele na parapete v kuchyni akomkoľvek štýle.
 5. Orchidea
  Obľúbený návrhári, ich často používajúv dizajne fotografiách! V ideálnom prípade, ak ho umiestnite na parapet, tak  z východnej alebo západnej strane.
 6. Cyklámen
  kompaktný a elegantný a dobre zdobí okenný parapet. Široká paleta farieb svojich kvetov dáva priestor pre vytvorenie atmosféry.
 7. Okrasné papriky
  pestovať papriky v hrnci – zábava. A ako pôsobivo to vyzerá!
 8. Citrusové
  listy a stonky okrasných mandarínok, pomarančou a citrónou sú izolované jemnou vôňou v miestnosti. Svetlé plody stimulujú chuť k jedlu!
 9. Sukulenty
  Poznámka kaktusy, agáve, aloe, nefrit strom či Spathiphyllum, ak vaša kuchyňa je celkom jednoduchá, ale máte málo miesta.
 10. Byliny
  Mini záhrada na parapete – je to elegantné, praktické a užitočné: čerstvá zelenina na šalát je vždy po ruke!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!

zdroj:sovkusom.ru